IJsland is over het algemeen een dure vakantiebestemming. Ik zeg altijd; je kunt het zo duur maken als je zelf wil. Huur je een luxe auto? Boek je dure overnachtingen en ga je iedere dag uit eten? Dan kunnen de kosten snel oplopen. Boodschappen doen en zelf koken/lunch maken is een goed alternatief om geld te besparen. In deze blog geef ik je de allerbeste tips over hoe je geld kunt besparen bij het boodschappen doen in IJsland. En dan zie je dat het toch allemaal wel mee kan vallen qua kosten 馃槈

Tips na het landen in IJsland

  • Het is handig om de eerste inkopen al te doen nadat je geland bent in Keflav铆k. Als je alcohol wil drinken raad ik je aan deze duty-free in de supermarkt van het vliegveld te kopen. Hier betaal je ook al zo鈥檔 10 euro per fles.
  • Wij vliegen meestal met Transavia, waardoor je pas in de namiddag/avond landt. Het is niet zoals in Nederland dat de supermarkten allemaal open zijn tot 22:00 uur. De Kr贸nan in Keflav铆k is dagelijks van 08:00- 20:00 uur open. De B贸nus in Keflav铆k is altijd van 10:00 – 19:00 uur geopend.
  • Neem een koeltas mee in je koffer, zodat je daar de boodschappen in kunt doen. Vaak moet je nog een stuk rijden van de supermarkt naar de accommodatie. Door de koeltas bleven de producten vers en koud. Het is ook mogelijk om bij de supermarkt een koeltas te kopen.
  • Zonder in het bezit te zijn van een huurauto is het een stuk moeilijker om een supermarkt te bereiken. Er zijn voldoende supermarkten op loopafstand in Reykjav铆k, maar daarbuiten wordt het steeds minder. 

Ik raad je aan om een auto te huren bij Blue Car Rental. Tip: Als je via mijn linkje boekt bij Blue Car Rental, krijg je automatisch 5% korting!

Huur je auto met 5% korting bij Blue Car Rental

Supermarkten in IJsland

Als je gaat roadtrippen in IJsland dan zijn B贸nus, Kr贸nan en Nett贸 de beste budget supermarkten. Er zijn ook dure supermarkten, zoals de Hagkaup en 10-11, maar deze helpen niet echt mee om kosten te besparen. 

1. B贸nus supermarkt

B贸nus is mijn favoriete supermarkt in IJsland en dat ligt niet alleen aan de goedkope prijzen. Ze hebben een groot assortiment en je krijgt er ook veel 茅chte IJslandse producten, zoals de chocolade, drop en Pylsur (hotdog) saus. Je kunt de supermarkt herkennen aan het roze varkentje. Ik neem altijd een boodschappentas mee voor thuis.

B贸nus heeft supermarkten in heel IJsland en ze liggen vaak langs de ringweg. Het is een budget supermarkt en een beetje te vergelijken met de Lidl of Aldi in Nederland. Het logo is geel met een roze varkentje. De openingstijden van B贸nus kunnen afwijken van de plek waar de winkel zich bevindt, maar het is meestal tussen 10:00 en 20:00 uur. Kijk voor de precieze tijden even op google. Tip: probeer het Rugbraut (roggebrood). Het is een beetje zoet en heerlijk met chocoladepasta.  

2. Kr贸nan supermarkt

Kr贸nan is na B贸nus de goedkoopste supermarkt in IJsland. Er is een groter assortiment aan gezonde producten, zoals groente en fruit. Je krijgt er ook verse belegde broodjes, super handig voor onderweg.

Er zijn 20 Kr贸nan supermarkten in IJsland. Deze bevinden zich vooral in het zuidwesten. Het logo is een lachende sinaasappel. 

Nett贸

De Nett贸 is meer een allround warenhuis, waar je ook boodschappen kunt doen. Je vindt er ook wolproducten, spelletjes en huishoudproducten. In Reykjav铆k is de Nett贸 in de zomermaanden zelfs 24/7 open! Het logo is een appel als 脫. 

Prijzen van boodschappen in IJsland

Ontbijt en lunch

Het is voordelig om brood of crackers te kopen en zelf je boterhammen te beleggen. Voor twee verpakte mini wraps betaal je al 鈧5. Een dozijn eieren kost 鈧3,50. Een literpak melk kost 80 cent. Probeer de IJslandse Skyr van 脥sey. Deze zijn heerlijk, gezond en typisch IJslands. Vleesbeleg kost rond de 鈧3 per pakje. Een pak kaas al snel 鈧6. Een heel brood kost tussen de 2 en 3 euro. Wij kochten kaas, jam en eigen merk chocoladepasta voor op de boterham en cornflakes voor in de Skyr.

Tip: Koop een pakje IJslands R煤gbrau冒 en eet dit met Nutella.

Avondeten

Het is voordelig om zelf je avondeten te koken. Dit is natuurlijk een stuk moeilijker als je geen kookplaat in je hotel of guesthouse hebt. Je kunt een gaspitje meenemen als je gaat kamperen of je kunt deze huren. Kant- en klaar maaltijden kosten al snel 7-10 euro per maaltijd. Vlees en vis is in Nederland ook al niet echt goedkoop, maar toch nog net wat duurder in IJsland. Voor 500 gram rundergehakt betaal je 鈧7 en een flink stuk zalm kost je al snel 鈧12. Een kilogram kip kost je in IJsland zo’n 鈧15. In de supermarkt vind je ook de traditionele Hardfiskur (stokvis) en H谩karl (gefermenteerde haai).

Wij hebben regelmatig vegetarisch gekookt (pasta, curry鈥檚 etc) en hebben in de restaurants vis en vlees gegeten. Pasta, rijst en potjes saus zijn erg goedkoop. Er is een typisch IJslands drankje; Appels铆n. Het lijkt een beetje op fanta orange, maar dan veel lekkerder.

Wil je een goedkope, snelle hap? Koop dan de IJslandse hotdog bij een Pylsurkraampje. Bestel ‘one with everything’ en krijg een hotdog met rauwe en gebakken uitjes, de pylsur saus, zoete mosterd en ketchup. Klinkt wellicht niet heel smakelijk, maar geloof me; ze zijn overheerlijk! Een pylsur kost ongeveer 鈧3,50. Het is ook lekker om bij een foodtruck fish & chips te eten.

Fruit

De prijzen van fruit zijn erg verschillend. Zo zijn de peren, appels, blauwe bessen en frambozen vergelijkbaar met de prijzen in Nederland. Voor een klein bakje blauwe bessen betaal je rond de 鈧3. Aardbeien zijn een ander verhaal; 10 euro voor een bakje! Deze kun je dus beter weer eten als je terug in Nederland bent. Tip: koop bevroren fruit, dit is een stuk goedkoper. 

Groente en fruit afdeling in de B贸nus

Groente

Wij hebben regelmatig diepvriesgroente gekocht in IJsland en de prijzen lagen zelfs lager dan in Nederland. Voor 1 kg groentemix betaalden wij zo鈥檔 鈧3. De paprika鈥檚 kosten zo鈥檔 85 cent per stuk. Komkommers kosten zo鈥檔 鈧1,30 per stuk. Het is dus heel verschillend hoe duur de precieze prijzen zijn. Dit heeft ook te maken met de kosten van importeren.

Tussendoortjes en snoep

De IJslanders houden erg van snoepen. Vooral drop en chocolade is bijna dagelijkse kost en een echte guilty pleasure als je in IJsland bent. En dan ook nog de combinatie van chocolade en drop鈥 heerlijk! Ik vind het altijd leuk om IJslandse lekkernijen mee naar huis te nemen voor mijn familie. Zij vinden het erg lekker.

Mijn persoonlijke tips en ervaringen in IJsland

Lees in mijn e-books alles wat je moet weten voor jouw IJsland reis.

Schrijf je in voor de Vleugje IJsland nieuwsbrief

Op de hoogte zijn van het laatste IJslandse nieuws, het weer of leuke feestdagen? Ik stuur je graag maximaal 1 keer per week een nieuwsbrief met interessante informatie over IJsland. Laat je gegevens hieronder achter en klik op inschrijven.

8 reacties op “Boodschappen doen in IJsland; dit is wat je moet weten!

  1. Mandy zegt:

    Hi, wat een fijne info!
    Wij hebben zojuist geboekt en vertrekken 23 februari om 7 dagen met huurauto rond te reizen.
    Gezien wij dat ook een soort van 麓low budget麓 willen gaan doen is voor ons het boodschappen doen van essentieel belang 馃槈
    M.n. lunch en avondeten want ontbijt is inbegrepen bij de hotels.

    Bedankt voor deze site!

    • Chayenne zegt:

      Hee Mandy,

      Dankjewel! Super leuk om te horen 馃檪
      Mocht je nog wat ruimte over hebben in de koffer, dan zou je ook nog dingen van thuis kunnen meenemen, bijvoorbeeld nutella of rijst. Dat spaart ook kosten.
      Veel plezier alvast!

  2. Linda zegt:

    Hoi, Wat een fijne blog! En goed om hier in de reacties te lezen van welke datum de genoemde prijzen zijn. Wij gaan in juni ’24, heel benieuwd of het heel veel duurder is geworden (zoals in Nederland..)

    • Chayenne zegt:

      Hee Doreen,
      Deze blog is van oktober 2021, maar is vorig jaar juli nog ge眉pdatet. Ik kan me voorstellen dat de prijzen iets duurder zijn nu, maar heel veel zal het niet schelen. Mocht dit wel zo zijn, laat het me dan even weten 馃檪
      Groetjes en veel plezier in IJsland 馃嚠馃嚫

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *